top of page

Eko-warsztaty na eko-jarmarku

Zapomniałeś jak smakuje ekologiczna marchew? Chcesz spróbować swojskiego miodu? Przyjdź jutro (środa, 10 września) na Eko-Jarmark. Przy okazji dowiesz się co nieco o życiodajnym bokashi. Po raz pierwszy organizowanemu na pl. Sobieskiego bazarowi towarzyszyć będą warsztaty ekologiczne. Dla zainteresowanych tą tematyką przygotowano zajęcia poświęcone bokashi. Pod tą japońską nazwą kryje się organiczna kompozycja, która po umieszczeniu w zanieczyszczonym zbiorniku wodnym lub glebie przywraca w nich biologiczną równowagę. Jak zaznaczają organizatorzy akcji, w tego typu warsztatach chętnie biorą udział nie tylko dzieci, dla których prawdziwą frajdą jest lepienie życiodajnych kul z gliny, ale też młodzież i dorośli. Hasło, które będzie przyświecać uczestnikom warsztatów brzmi: „Nawet małymi gestami możemy wpłynąć na ratowanie zdegradowanej przyrody” . Warsztaty rozpoczną się o 11.30. Organizatorem akcji jest Stowarzyszenie Zielona Edukacji i Stowarzyszeniem na Rzecz Ochrony Środowiska Naturalnego „EMEKO”.

,Nawet małymi gestami możemy wpłynąć na ratowanie zdegradowanej przyrody”.

Dzięki współpracy Stowarzyszenia „ZIELONA EDUKACJA”

z „EMEKO” – Stowarzyszeniem na Rzecz Ochrony Środowiska Naturalnego

zapraszamy zainteresowanych na nasze warsztaty BOKASHI, które odbędą się w trakcie najbliższego Eko- Jarmarku w środę, 10.09.2014r.

o godz. 11.30-12.30

Będzie to I odsłona zaplanowanych warsztatów, które będziemy promować na naszych Eko- Jarmarkach oraz okolicznym szkołom, instytucjom i innym zainteresowanym.

BOKASHI, to kompozycja probiotyczno-roślinna służąca wytworzeniu warunków do zajścia pozytywnej fermentacji, w połączeniu z kulturami matecznymi mikroorganizmów i pożywki w formie ekologicznej Melasy (syropu z trzciny cukrowej) i nośnika w formie gliny, po uformowaniu kul, dojrzeniu i wrzuceniu do wody – sprzyjają jej oczyszczeniu biologicznemu (rzeki, stawy, rozlewiska, jeziora, przydomowe oczka wodne, studnie) oraz przywracają równowagę w przyrodzie przy zastosowaniu do użyźniania nieurodzajnej gleby.

Lepienie kul BOKASHI w trakcie warsztatów i wrzucanie ich do wody czy do gleby sprzyja środowisku zarówno temu widocznemu jak i temu niewidocznemu – mikroorganicznemu, poszerza świadomość społeczną w szeroko pojmowanej ekologii, zarówno młodego jak i starszego pokolenia, a przede wszystkim umożliwia wspólne działanie na rzecz wspólnego dobra społecznego.

bokashi.jpg


bottom of page